Futóverseny kisokos

Ha egy ideje már játszol a gondolattal, hogy be kéne nevezni egy versenyre, akkor ne tétovázz. Nézz ki egy versenyt, és készülj rá edzésterveink segítségével.  Ha még sosem versenyeztél, akkor természetes, hogy számtalan kérdésed lesz a versennyel kapcsolatban: honnan kell rajtolni, honnan tudom hogy merre kell futni, hol találkozom a befutó után a családdal? Most abban segítünk, hogy átlásd a versenyek menetét, és magabiztosan közlekedj a verseny helyszínén. Ha pedig minden klappol, jövő május 26-án akár a Knauf Tihanyi Félmaratont is letolhatod!

Találd meg a távod!

A versenyzés akkor fog örömmel eltölteni, ha jó élményt szerzel magadnak. Jó élményed pedig akkor lesz, ha a felkészültségi szintednek megfelelő távot választod. Nem baj, ha most még nem állsz készen a kiszemelt táv teljesítésére. Használd felkészítő programunk edzésterveit és készülj napról napra az 5-10 vagy 21km-es versenyre. Első versenyként általában érdemes rövidebb távot válaszatni, hogy biztos legyen a siker, és pozitív élményként maradjon meg benned a nagy nap, amikor először akasztanak érmet a nyakadba. Rövidebb távok rajtjában sokkal több kezdő vagy kocogó futó szokott állni és a legtöbben úgy tekintenek a versenyre, mint egy klassz programra. Vannak kimondottan nőknek szervezett futások is. Ilyen például a Városligetben megrendezésre kerülő Női Futógála május 21-én, ahol 2-5 és 10 km-es távon is indulhatsz, de akár váltóban (egy futótársaddal megosztva a távot) is futhattok.

Itt keress versenyt

Magazinunk versenynaptárában számos verseny közül választhatsz egész évben.

És még itt is kereshetsz

Számtalan versenyt és közösségi futást (ez utóbbi ingyenes futórendezvényt jelent) találhatsz, ha futós Facebook oldalakhoz is csatlakozol. Amennyiben pedig lakóhelyeden van futónagykövet, akkor a helyi közösséghez csatlakozva számtalan futós lehetőségről fogsz hírt kapni.

Irány a nevezés!

A versenyek többségére úgynevezett előnevezéssel tudsz jelentkezni. Ez akár hetekkel vagy hónapokkal korábbi nevezést jelent, viszont sokszor kedvezőbb nevezési díjjal is jár ez a korai elköteleződés. Az előnevezési felületet mindig megtalálod az online versenykiírásban: itt személyes adataid mellett a fizetéssel kapcsolatos tudnivalókat is megismerheted. Fontos, hogy figyelj a fizetési határidőkre, hiszen sok verseny estében tapasztalhatod, hogy minél később élsz az előnevezés lehetőségével, annál magasabb nevezési díjra számíthatsz. A versenykiírásban arról is tájékozódhatsz, hogy ha betegség vagy egyéb ok miatt mégsem tudsz a későbbiekben részt venni a versenyen, akkor átadhatod-e a nevezésedet valaki másnak, vagy felhasználhatod-e a későbbiekben a nevezésre befizetett összeget egy másik versenyen. Ha nem találsz erről információt, érdemes még a nevezés előtt tájékoztatást kérni a verseny szervezőjétől. A nevezés leadása után visszaigazoló e-mailt kell kapnod, amiben összegzik a legfontosabb információkat a versennyel kapcsolatban.

Ellenőrizd a szintidőt!

Amennyiben részt szeretnél venni egy futóversenyen, az első dolgod, hogy alaposan tanulmányozd át a versenykiírást. A versenykiírás tartalmaz minden olyan információt, amelyet a versenyről tudnod kell. Ez azért fontos, mert bizony a versenyek többségében úgynevezett szintidőt határoznak meg, amely alatt mindenképpen le kell futnod az adott távot. A Női Futógála versenykiírásában például azt találod, hogy 10 km-en 1 óra 20 perc, míg 5 km-en 40 perc alatt kell célba érned. A kiírásokban találkozhatsz egy – számodra talán újdonságnak ható – kifejezéssel, a nettó idő-vel.

Mi az a nettó idő?

A nettó időmérésnek a nagy tömegeket megmozgató versenyeken van jelentősége. Tulajdonképpen ez a te személyre szabott pontos időd, ami alatt lefutod a távot, vagyis a rajtkaputól a célkapuig terjedő időd. Elsőként tehát mindenképpen azt mérlegeld, hogy van-e reális esélye annak, hogy ennyi időn belül teljesíteni tudod a verseny távját vagy be tudod-e vállalni a felkészülést, hogy képes legyél hozni a nettó időt. Az időmérést már egyre több versenyen biztosítják a futók számára, amihez chipet fogsz kapni. A Női Futógálán nem kell külön bajlódnod a chippel, mert a rajtszámod hátuljára lesz ragasztva, de más versenyeken találkozhatsz ujjra húzható vagy bokára, cipőre rögzíthető chipekkel is. A versenykiírásban mindig nézz utána, hogy kell-e letéti díjat fizetned a chipért! (Ezt természetesen visszakapod a verseny végén, ha leadod a chipet).

A cikk folytatásához kattints a linkre: http://futasrolnoknek.hu/felkeszito/5-km/futoverseny-kisokos/

Forrás: együttműködő partnerünk, a Futásrólnőknek.hu

bejegyzés megosztása

Facebook
Twitter
Email
Nyomatatás

Hasonló bejegyzések