Baji Balázs nagyot ment ma. Nagyon nagyot ment ma!

Futótűzként terjed a hír, így már mindenki tudja valószínűleg, hogy Baji Balázs a mai napon egészen elképesztő teljesítménnyel, 13:23-as idővel jutott a londoni atlétikai vb-n a döntőbe. Ez azért is nagyon komoly teljesítmény, mert utoljára 1983-ban, az első vb-n jutott a döntőbe magyar versenyző, Siska Xénia (elődöntős) és Bakos György, aki végül 6. helyen végzett, így a magyar atlétika történetében is kiemelkedő eredmény ez a bronzérem, sprinter még soha nem nyert érmet.

„Alig tudom elhinni, hogy ez megtörtént. A bronz várakozásaimon felül volt. A vége nem volt nagyon gyors, de nagy pillanat volt nekem. Egy álom vált valóra. Nagyon jó formában voltam. tudtam, hogy elöl lehetek. Csak arra volt szükség, hogy simábban menjek, ez működött. Éreztem, hogy van esélyesem a dobogóra. Gondoltam, hogy közel vagyok a legjobb háromhoz. Tökéletes volt. A verseny után leültem, és néztem körbe a stadionban, és azt gondoltam, ez mennyire tökéletes volt” – nyilatkozta Baji a versenye után.

Baji ideje most két századdal ráadásul jobb volt, mint a világcsúcstartó Aries Merritté. A legjobb idővel a jamaicai McLeod került a döntőbe, ő 13.10-et ment.

Lényeg, hogy hétfő, azaz augusztus 7-én este 22:30-kor drukkolhattunk Bajinak a döntőben. A nyolcszoros magyar bajnok békéscsabai gátfutó nagyszerű formában versenyez, tavaly Amszterdamban, az Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett.

Baji nevét és arcát egyébként öt évvel ezelőtt pont a londoni stadionban jegyezhette meg a világ. A sok kiesős előfutamban a megsérülő kínai világsztár, Liu Hsziang kezét emelte a magasba, mert sajnálta, hogy egy nagy bajnok így búcsúzik. Ezért a tettéért itthon fair play-díjat is kapott.